Challenge Roth 2021 za účasti naší Julie Stolarčikové

V neděli 5. září 2021 se uskutečnil triatlonový závod Challenge Roth v Německu za účasti Julie Stolarčikové. Již 32. ročník tradičního klání byl pro Julii vrcholem sezóny. Ještě pár dní před závodem se však potýkala se silnou křečí v lýtkovém svalu a její start v Německu byl tak ohrožen. Naštěstí i přes zmíněné zdravotní problémy se podařilo Julii na závody skvěle připravit - za necelé tři týdny předzávodní diety shodila 2 kg tuků bez ztráty svalové hmoty, a poslední dny před závodem dokonce stihla ještě úspěšně dokončit sacharidovou superkompenzaci. Příprava totiž neznamená jen fyzický trénink, ale dodržování správného stravování. Nedílnou součástí je také speciální suplementační protokol, bez kterého by více jak jedenáctihodinový výkon nebyla schopna absolvovat.

"S výsledkem jsem spokojená, protože to byl pro mě velmi těžký závod," hodnotí svůj výkon Julie. Ačkoliv nedosáhla ve své věkové kategorii na medailové pozice, výsledek vidí pozitivně. Jen na cyklistickém úseku totiž dosáhla převýšení 1500 m, závěrečný maraton byl opět ve znamení mnohačetných kopců. "Nejsem specialistka na kopce ani na kole, ani v běhu. Tento závod byl extrémně kopcovitý, s čím jsem před startem nepočítala," popisuje charakter tratě Julie.

Za Survival děkuji Julii za spolupráci a těšíme se, co přinese příští sezóna!